Vadregényes utazás Magyarország legszebb vasútvonalán Zircig, ahol az apátságot nézzük meg és az arborétumot járjuk be. Tartson Velünk Ön is!
A Bakonyt keresztben átszelő vasútvonal a hazai viszonylatban ritkaságnak számító hegyi vasutak egyike. A 79 km hosszú, egyvágányú, nem villamosított vonalat napjainkban Magyarország legszebb vasútvonalaként, Bakonyvasút néven tartják számon.
A vasútvonal építése 1895-ben kezdődött, a vonalon több alagút is épült, amelyből a leghosszabb a 310 méter hosszú eplényi. Az építését követő 100 év alatt a vasútvonal átvészelte a világháborúkat, a hadiüzemi státuszt, az államosítást és a bányagazdálkodási okok miatti átszervezéseket. Napjainkban a vasútvonal hivatásforgalmi és turisztikai szerepe is jelentős. Egyfelől lehetővé teszi a Bakony elzárt falvaiban élők számára a vonal mentén fekvő városok elérését, másrészt az idelátogatók vasúton, semmivel nem helyettesíthető módon közelíthetik meg a régió egyedi hangulatú, kultúrtörténeti emlékekben és természeti látnivalókban gazdag városait, falvait.
A vasútvonal Győrből indul, a 15 km-re található Pannonhalma felé, ami a világörökség része. A Sokorói-dombságon áthaladva, a vonal középső szakaszán terül el a Magas-Bakony egyik leghíresebb kirándulóhelye, a védett növény- és állatfajokkal, vízmosásokkal, gázlókkal tarkított Cuha-völgy.
Zirc a Magas-Bakony festői szépségű, hazánk legmagasabban fekvő kisvárosa. Az 1182-ben alapított ciszterci apátsághoz tartozik a Zirci apátság, melynek része a bazilika, a templom és a rendház, amelyet a 19. században kibővítettek, így helyet kaphatott a Bakonyi Természettudományi Múzeum. Az öt kontinensről származó fa- és cserjefajokban gazdag arborétum nemzetközileg elismert természetvédelmi terület.
Utazás a Keleti pályaudvarról 8.15-kor Győrbe induló vonattal, majd átszállás a Bakonyvasútra.
A hangulatos utazás közben a Bakonyvasútról az alábbi érdekességeket fogjuk látni:
Nyúlfalu – Pannonhalmi apátság – Pándzsa tavak – Sokorói dombság – Bakonyszentlászló – Vinye – Magas-Bakony / Cuha-völgy, erdőségek, alagutak, viaduktok, hegyoldalak – Porva-Csesznek – Kardosrét
A vonatról leszállva az apátság épületét csodáljuk meg, ezután pedig az arborétumot járjuk be egy séta keretében. A program után a tervezett Bakonyvasút járattal Veszprémbe utazunk, ahonnan Budapest felé indulunk. Hazaérkezés várhatóan 18.00 környékén lesz.
A kirándulás során nem tartunk előadást, kulturális idegenvezetést, elsősorban a sétára, ismerkedésre, közös kikapcsolódásra, nézelődésre helyezzük a hangsúlyt. FONTOS: Az arborétumot és az apátságot egy 4 km-es séta keretében nézzük meg. Az apátságot kintről tervezzük megnézni, mivel a visszainduló járatot el kell érnünk. Olyanok jelentkezését várjuk akiknek nem okoz gondot a folyamatos séta, gyaloglás. Ha marad rá idő, Zircen tartunk egy kávészünetet / mosdószünetet egy az állomáshoz közeli kávézóban / cukrászdában.
Utazás a Bakonyvasúttal 1 óra 20 perc
Séta táv: 4 km
Ha megtetszett a program, jelentkezzen bátran. A jelentkezési lapot kicsit lentebb találja.
Találkozás a Keleti pályaudvaron 8.25-kor, Utazás a 8.40-kor induló Győrbe induló Intercity járattal. Pontos részleteket küldünk e-mailben az indulás előtt.
A kirándulás részvételi díja összesen: 3.200 Ft/fő, amely tartalmazza a szabadidős program szervezését, lebonyolítását. Teljes árú vonatjegy Győrig 2905 Ft, 65 év felett ingyenes. Az Intercity járatokra helyjegyet mindenkinek venni kell. Bakonyvasút teljes árú 840 Ft, 65 év felett ingyenes. A vonatjegyeket egyénileg kell majd megvenni. A tervezett járatokról, jegyvásárlásról, tudnivalókról pontos információt küldünk minden jelentkezőnek a kirándulás előtt. Arborétum csoportos belépőjegy: 1.000 Ft
Jelenlegi időpontok:
2022.10.05. Néhány hely maradt
Hegymánia Kft.
2085 Pilisvörösvár
Csobánkai út 10.
info kukac hegymania pont com
H-P: 10-16.00
Kérjük, kérdését elsősorban írásban a bal oldali jelezze felénk, köszönjük.